行程:西大嶼山 - 觀音山、薑山頭、羗山、靈會山、大磡森、深坑瀝、分流頂 全程:18公里 時間:7小時30分鐘 今次行嘅路線,本來係鳳凰徑第五第六段,大約10k左右,但中途改邊行程,最後行左18k!我地先坐新大嶼山11號巴士到深屈道落車,落車後反方向沿斜路上1分鐘左右就見到鳳凰徑入口。 沿石級上約半個鐘左右就會見到轉上觀音山嘅小分叉路。
Monthly Archives:
12 月 2021
襯住秋天, 天朗氣清, 一早去新落成嘅東岸公園行下 要去東岸公園, 可以由炮台山站A出口出發 上到地面, 即刻過對面馬路 過咗馬路後, 係左邊馬路繼續行 向前行到下一個街口, 會開始見到東岸公園嘅指示牌 之後可以過對面AIA Tower, 再沿指示牌方向前進 去到下一個街口後, 會發現無任何指示牌, 其實可以過去對面油站繼續前行, 千祈唔好轉入去入面,因為係窟頭路 過咗對面油站繼續直行去到下一個街口, 就會見返東岸公園嘅指示牌 見到大快活對面的街口, 就可以轉入橫街直行到尾就會到達 公園入口 公園面積其實唔大, 但因為臨海而建, 所以風景好遼闊, 由鯉魚門到西九文化區都可以望到 ...